28 stycznia 2018 | Danuta Kaszlej
Pobiegnij „Tropem wilczym” w hołdzie Wyklętym w Augustowie
 

Już po raz czwarty w Augustowie współorganizujemy „Tropem wilczym. Bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Jest to VI edycja projektu Fundacji „Wolność i Demokracja”, który od czterech lat realizowany jest w całej Polsce, a w ostatnich latach również poza jej granicami. Ty również możesz go współtworzyć poprzez udział w biegu, kibicowanie, uczestnictwo w wydarzeniach towarzyszących bądź pomagając w organizacji tegorocznej edycji. Zapraszamy!
Wojtka zdjęcie na 20184 marca 2018 r., w samo południe, zapraszamy do uczczenia w Augustowie Żołnierzy Niezłomnych – Wyklętych poprzez udział w biegu „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” oraz w wydarzeniach towarzyszących.
Pobiec w hołdzie Niezłomnym – Wyklętym można na dwóch dystansach: 5000 m (ukończone 16 lat do 04.03.2018r.) oraz 1963 m (rocznik 2004 i starsi, bieg lub marsz nordic walking). Drugi dystans symbolizuje datę zastrzelenia w czasie obławy Józefa Franczaka „Lalka”, ostatniego z Wyklętych.

Warunkiem uczestnictwa w biegach jest dokonanie do 1 marca br. prawidłowej rejestracji na http://zapisy.domtel-sport.pl/bieg-tropem-wilczym-2018-augustow-v2054.pl.html oraz wniesienie opłaty w wysokości 20,00 zł na konto podane poniżej lub 40,00 zł w dniu zawodów. Obowiązuje limit pierwszych opłaconych 250 osób – gwarancja pakietu.

Dane do przelewu:

Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie
ul. Sucharskiego 15
Nr konta: PEKAO S.A. I O/Suwałki F/ Augustów
61 1240 3363 1111 0010 5571 6281
W tytule: Imię i Nazwisko, Dystans, Bieg Tropem Wilczym

Każdy uczestnik zakwalifikowany do biegu/marszu (250 osób) otrzymuje pakiet startowy a w nim: numer startowy, pamiątkową koszulkę, materiały o Żołnierzach Wyklętych, ciepły posiłek oraz – po zakończeniu biegu – medal pamiątkowy.
Bieg rozpoczniemy o godzinie 12.00 na bulwarach jeziora Necko, przy amfiteatrze (ul. Zarzecze). Zapraszamy całe rodziny, wolontariusze zadbają, by nikt nie nudził się.

Jeśli nie chcesz lub nie możesz biegać – przyjdź, by kibicować i zyskać informacje o żołnierzach polskiego podziemia antykomunistycznego walczących o wolność w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. Na ziemi augustowsko – suwalskiej toczyli tę walkę do jesieni 1954 r.

Dołącz do nas – oddajmy wspólnie hołd Żołnierzom Niezłomnym – Wyklętym!

Bieg jest elementem obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Augustowie i poprzedza go msza św. w intencji Wyklętych w augustowskiej Bazylice NSJ oraz złożenie kwiatów pod „Domem Turka” oraz pomnikiem Żołnierzy Wyklętych.
Regulamin, plakat i aktualne informacje będziemy zamieszczać też na:http://akklub.pl/category/wydarzenia/tropemwilczym/ oraz
http://www.basenaugustow.pl/TropemWilczym

Organizator ogólnopolski: Fundacja Wolność i Demokracja
Organizatorzy lokalni: Powiat Augustowski, Urząd Miasta Augustowa, Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie, Klub Historyczny im. Armii Krajowej w Augustowie.

Przejdź do formularza rejestracyjnego: http://zapisy.domtel-sport.pl/bieg-tropem-wilczym-2018-augustow-v2054.pl.html

Danuta Kaszlej
e-mail: danutakaszlej@gmail.com
tel.: 507 248 628

Jedna myśl nt. „Pobiegnij „Tropem wilczym” w hołdzie Wyklętym w Augustowie

  1. Pingback: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych 2018 r. w Augustowie - Klub Historyczny im. Armii Krajowej w Augustowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *