28 października 2015 | Danuta Kaszlej
1 listopada: VII kwesta na augustowskim cmentarzu, 2 i 5 listopada: Zaduszki Patriotyczne.
 

kwesta 20151Serdecznie zapraszamy do udziału w VII kweście na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków na cmentarzu augustowskim.
Augustowianie i uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego będą kwestować na naszej nekropolii 1 listopada 2015 r. od godz. 9.00 do 16.00.
Gorąco prosimy o wsparcie kwesty poprzez datki, ale też zapraszamy do grona kwestarzy! Osoby chętne prosimy o zgłaszanie się pod nr tel. 87 643 22 28 w godz. 8.00 – 15.00.
Organizatorami kwesty są:
Klub Historyczny im. Armii Krajowej w Augustowie,
II Liceum Ogólnokształcące w Augustowie im. Polonii i Polaków na Świecie,
Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie.

Tutaj znajdziecie artykuł o pracach renowacyjnych z pozyskanych dotąd środków:

http://akklub.pl/aktualnosci/prace-porzadkowe-i-renowacyjne-na-cmentarzu-augustowskim/

Dodać należy, że prace nad trzecim lapidarium zostały już ukończone, a ich efekt warto obejrzeć na części cmentarza określanej historycznie jako prawosławna.
kwesta 2015Kwestarzy, darczyńców i wszystkich zainteresowanych zapraszamy 2 listopada 2015 r. o godz. 16.00 do kaplicy cmentarnej na „Zaduszki Patriotyczne”, przygotowane przez Grupę Teatralną „Antrakt” z II Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie im. Polonii i Polaków na Świecie pod opieką Marii Kisielewskiej i Tomasza Choroszewskiego.
Spektakl zostanie powtórzony 5 listopada br. o godz. 18.00 w Miejskim Domu Kultury przy Rynku Zygmunta Augusta 9. Za współpracę dziękujemy Augustowskim Placówkom Kultury.

Wpis dodano w kategoriach: Aktualności, Polecamy, Wydarzenia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *