30 listopada 2010 | Zbigniew Kaszlej
Wiktoria Malinowska z d. Klatt.
 

Urodziła się 20 maja 1927 r. w Augustowie. Ojciec Leon był augustowskim policjantem. W grudniu 1939 r. został aresztowany, przebywał w więzieniu w Grodnie i Mińsku. Zamordowany przez Sowietów wiosną 1940 r. Wraz z matką Feliksą, siostrą Anną, braćmi: Eugeniuszem Antonim i Walentym 13 kwietnia 1940 r. została wywieziona na Syberię. Do Polski rodzina powróciła w czerwcu 1946 r. W 1947 r. ukończyła trzymiesięczny kurs z wychowania przedszkolnego w Białymstoku. Do czasu przejścia na emeryturę pracowała jako Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Augustowie. Mieszka w Augustowie, aktywny członek augustowskiego koła Związku Sybiraków.

Wpis dodano w kategoriach: Augustowskie Pamiętniki II

3 myśli nt. „Wiktoria Malinowska z d. Klatt.

  1. Ciociu kochana dzieki Ci skladam za ten piekny pamietnik!Czytam i placze i nawet obiadu dzis nie ugotowalam….nie bylo czasu!!Moje dzieci musza to przeczytac i w przyszlosci moje wnuki!!! Moja Mama patrzy na Ciebie z nieba i jest dumna!!!Dzieki wielkie!

  2. Tak bardzo chciałabym przeczytać wspomnienia spisane w książce „Zapamiętane” ale
    nie mogę nigdzie dostać tej książki. Zwracałam się wszędzie, w internetowej księgarni – nie ma.,odszukałam numery telefonów do Prezesa Klubu Historycznego – nic, telefoniczna rozmowa z Małgosią ale i tu nic. Ja i moje siostry Krystyna i Jolanta także pragną poznać prawdziwą historię sybiraczki jaką jest moja ciocia Wiktoria Malinowska. Niski pokłon za optymizm i uśmiech. Życzę dużo, dużo zdrowia, tylko słonecznych dni, wszystkiego co jest najmilsze sercu. Pozdrawiam Halina z Jastrzębia

  3. Pingback: Zmarła Wiktoria Malinowska (1927 - 2016) - Klub Historyczny im. Armii Krajowej w Augustowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *