14 października 2015 | Danuta Kaszlej
Zapraszamy na Augustowski Bal Niepodległości
 

Przyjdź i zaproś znajomych pragnących radośnie, pięknie i pożytecznie świętować rocznicę odzyskania niepodległości.

Bal, na który Państwa zapraszamy, czerpie z tradycji dwudziestolecia międzywojennego, a wówczas – po odzyskaniu niepodległości – chętnie spotykano się na balach, aby cieszyć się wolnością.
Przekonani, że warto wskrzesić przedwojenny zwyczaj zapraszamy na Augustowski Bal Niepodległości, który w sobotę poprzedzającą Święto Niepodległości 7 listopada o godz. 19.00 rozpocznie się w restauracji „Albatros”, przy ul. Mostowej 3 w Augustowie. Patronat nad tym wydarzeniem objęli Starosta Augustowski oraz Burmistrz Miasta Augustowa.
Chcemy w radosnej i patriotycznej atmosferze, celebrować sukces naszych przodków sprzed 97 lat, który pozwala nam dzisiaj cieszyć się z bycia Polakami.

Uczestników balu czeka wiele niespodzianek, które uatrakcyjnią taneczne szaleństwo do samego rana.

Dołożymy wszelkich starań, by bal był dobrą zabawą przy największych przebojach głównie polskiej muzyki, daniach polskiej kuchni, z nauką staropolskich tańców oraz wspólnym śpiewaniem ludowych i narodowych pieśni i piosenek.

Zadbamy o stosowną scenografię i – co ważne – stworzymy możliwość wykazania się ofiarnością na rzecz dobra wspólnego. W czasie balu przeprowadzimy aukcje, a pozyskane w ten sposób środki przeznaczymy na odnowienie kwatery na augustowskim cmentarzu z pomnikami obrońców ojczyzny poległych w 1920 r., Akowców, Sybiraków i Harcerzy. Upamiętnienia te zaistniały dzięki społecznikom, gromadzą się przy nich licznie mieszkańcy Augustowa i okolic w uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny, więc warto zatroszczyć się o wygląd tego ważnego miejsca.
Działamy non profit i właśnie na ten cel przekażemy całościowy dochód z Augustowskiego Balu Niepodległości, dokładając cegiełkę do organizowanej w tym roku już po raz siódmy wspaniałej inicjatywy, jaką jest kwesta na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków na augustowskim cmentarzu.

Wierzymy, że znajdziecie się Państwo w gronie osób pragnących radośnie, w najlepszym towarzystwie i jednocześnie pożytecznie świętować 97. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Pamiętajmy, cieszmy się i zróbmy coś dla dobra wspólnego!

Zapisy (tel. 501 573 947 lub www.wodzirejpiotr.pl ) prowadzimy według kolejności zgłoszeń, do wyczerpania miejsc, jednak nie później niż do 3 listopada.

Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie oraz https://www.facebook.com/wodzirejpiotr

Zapraszam serdecznie wraz z Piotrem Skorupą, który jest autorem tego doskonałego pomysłu i będzie wodzirejem Augustowskiego Balu Niepodległości.

Danuta Kaszlej, Prezes Klubu Historycznego im. Armii Krajowej w Augustowie

Wpis dodano w kategoriach: Aktualności, Polecamy, Rocznice

Jedna myśl nt. „Zapraszamy na Augustowski Bal Niepodległości

  1. Pingback: Augustowski Bal Niepodległości już za cztery dni! - Klub Historyczny im. Armii Krajowej w Augustowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *