11 czerwca 2016 | Danuta Kaszlej
Przyjdź na spotkanie z Łagiernikami Żołnierzami Armii Krajowej
 

ŁAGIERNICY (2)

Chcemy, by poczuli ciepło rodzinnego domu… 

Przyjdź, by poznać naszych rodaków, którzy przywiązanie do polskości okupili przejściem przez sowieckie łagry, represjami wobec całych rodzin.

Będziemy gościć m.in. mjr Weronikę Sebastianowicz, mjr. Stanisławę Kociełowicz, podkomendnych Jana Borysewicza „Krysi”, Czesława Zajączkowskiego „Ragnera” – żołnierzy AK, łagierników z ziemi grodzieńskiej, nowogródzkiej, wileńskiej.

Będą wśród nich Ci, którzy pozostali po wojnie na swych ojcowiznach, choć znalazły się one poza granicami Polski i Ci, którzy szukać musieli miejsca gdzie indziej – niektórzy odnaleźli je w naszym Augustowie.
Naszą intencją jest okazanie, że mamy ich w swoim sercu i pamięci, że chcemy poznawać i rozumieć Ich losy. Jeśli tak czujesz – przyjdź i powiedz o tej możliwości innym, szczególnie tym, którzy nie dowiedzą się z internetu.
Obecnośc zapowiedzieli już augustowscy AKowcy i Sybiracy. Czekamy na wszystkie pokolenia!

W przekonaniu, że nic tak dobrze nie buduje wspólnoty, jak wspólne śpiewanie, zachęcamy do odświeżenia repertuaru, który łączy Polaków. W rozśpiewaniu się pomoże nam chór polski „Tęcza” z białoruskiego Mińska i augustowska „Złota Jesień”. Chcemy słuchać, śpiewać, rozmawiać…

Gościć naszych rodaków możemy dzięki Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej, które od 16 do 20 czerwca br. organizuje w Augustowie XXXI Międzynarodowy Zjazd Łagierników Żołnierzy AK.

Zapraszamy!
Organizatorzy:
Augustowskie Placówki Kultury, Klub Historyczny im. Armii Krajowej w Augustowie, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Emila Młynarskiego w Augustowie

Wpis dodano w kategoriach: Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *