17 lutego 2020 | Danuta Kaszlej
Pobiegnij „Tropem wilczym” w hołdzie Wyklętym w Augustowie
 

Pobiegnij „Tropem wilczym” w hołdzie Żołnierzom Wyklętym w Augustowie. Przedstawiamy krok po kroku, jak wziąć udział w biegu pamięci i imprezach towarzyszących.

Idea „Tropem wilczym” i dystanse

1 marca 2020 r., od godziny 13.00, zapraszamy do uczczenia w Augustowie (Bulwary jez. Necko) Żołnierzy Niezłomnych – Wyklętych poprzez udział w biegu „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” oraz w wydarzeniach towarzyszących.
Już po raz szósty współorganizujemy bieg pamięci w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Ty również możesz go współtworzyć i to nie tylko poprzez udział w biegu, ale też kibicując i uczestnicząc w wydarzeniach towarzyszących bądź pomagając w organizacji tegorocznej edycji. Zapraszamy!

Pobiec „Tropem wilczym” w hołdzie Niezłomnym – Wyklętym można na dwóch dystansach: 5000 m (rocznik 2004 i starsi) oraz 1963 m (rocznik 2006 i starsi –  bieg lub marsz nordic walking). Drugi dystans symbolizuje datę zastrzelenia w czasie obławy Józefa Franczaka „Lalka”, ostatniego z Wyklętych.

„Tropem wilczym” – rejestracja

Warunkiem uczestnictwa w biegach jest dokonanie prawidłowej rejestracji na
https://zapisy.domtel-sport.pl/bieg-tropem-wilczym-pamieci-zolnierzy-wykletych-v4262
oraz wniesienie opłaty w wysokości 20,00 zł na konto Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie: PKO S.A. 61 1240 3363 1111 0010 5571 6281
W tytule: imię i nazwisko, dystans, Bieg Tropem Wilczym

Obowiązuje limit pierwszych opłaconych 220 osób – one mają gwarancję pakietu.

Co w pakiecie i jak go odebrać?

Każdy uczestnik zakwalifikowany do biegu/marszu „Tropem wilczym” (220 osób) otrzymuje pakiet startowy a w nim: numer startowy, pamiątkową koszulkę, materiały o Żołnierzach Wyklętych, ciepły posiłek oraz – po zakończeniu biegu – medal pamiątkowy.

Osoby zarejestrowane proszone są o odbiór pakietów 29 lutego (sobota) w godz. 12:00 – 17:00 w biurze zawodów na pływalni miejskiej w Augustowie ul. Sucharskiego 15 (potrzebny dowód tożsamości, pakiety nieletnich odbiera rodzic lub opiekun prawny podpisując zgodę).

Biuro zawodów czynne będzie też 1 marca (niedziela) 2020 r. w godz. 10:00-12:00 w amfiteatrze przy ul. Zarzecze – dodatkowe zapisy w dniu zawodów nie gwarantują otrzymania pakietu startowego a opłata startowa wnoszona w dniu zawodów wynosi 40,00 zł.

Bieg w ramach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Bieg rozpoczniemy o godzinie 13.00 na bulwarach jeziora Necko, przy amfiteatrze (ul. Zarzecze). Zapraszamy całe rodziny, wolontariusze zadbają, by nikt nie nudził się.

Jeśli nie chcesz lub nie możesz biegać – przyjdź, by kibicować i zyskać informacje o żołnierzach polskiego podziemia antykomunistycznego walczących o wolność w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. Na ziemi augustowsko – suwalskiej toczyli tę walkę do jesieni 1954 r.

Dołącz do nas – oddajmy wspólnie hołd Żołnierzom Niezłomnym – Wyklętym!

Bieg „Tropem wilczym” jest elementem obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Augustowie. Poprzedzi go złożenie kwiatów pod „Domem Turka” i pomnikiem Żołnierzy Wyklętych oraz msza św. w intencji Wyklętych w augustowskiej Bazylice NSJ.
Aktualne informacje będziemy zamieszczać na: http://akklub.pl/category/wydarzenia/tropemwilczym/ oraz
http://www.basenaugustow.pl/TropemWilczym

Organizatorzy „Tropem wilczym”

Organizator ogólnopolski: Fundacja „Wolność i Demokracja”
Organizatorzy lokalni: Powiat Augustowski, Urząd Miasta Augustowa, Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie, Klub Historyczny im. Armii Krajowej w Augustowie, Nadleśnictwo Augustów, 14 Suwalski Pułk Przeciwpancerny.

Przejdź do formularza rejestracyjnego ponieważ znajdziesz tam też regulamin biegu:

https://zapisy.domtel-sport.pl/bieg-tropem-wilczym-pamieci-zolnierzy-wykletych-v4262

Danuta Kaszlej
e-mail: danutakaszlej@gmail.com
tel.: 507 248 628

Wpis dodano w kategoriach: Aktualności, Tropem Wilczym

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *