21 stycznia 2016 | Danuta Kaszlej
Pobiegnij „Tropem Wilczym” w Augustowie. Uruchamiamy rejestrację!
 

28 lutego 2016 r. zapraszamy augustowian i wszystkich chętnych do uczczenia Żołnierzy Niezłomnych – Wyklętych poprzez udział w biegu „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.
Pomysłodawcą projektu jest Fundacja Wolność i Demokracja, a organizatorami Powiat Augustowski, Urząd Miasta Augustowa, Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie oraz Klub Historyczny im. Armii Krajowej w Augustowie.

Bieg organizujemy już po raz drugi – zapraszamy do obejrzenia zdjęć z 2015 r., bo one najlepiej przypomną wspaniałą atmosferę tego wydarzenia: http://akklub.pl/aktualnosci/tropem-wilczym-bieg-pamieci-holdzie-zolnierzom-wykletym-fotoreportaz/

Pobiec w hołdzie Niezłomnym – Wyklętym można na trzech dystansach: 1000 m (dla uczniów gimnazjów), 5000 m oraz 1963 m. Ostatni dystans symbolizuje datę zastrzelenia w czasie obławy Józefa Franczaka „Lalka”, ostatniego z Wyklętych.

Warunkiem uczestnictwa w biegach jest dokonanie prawidłowej rejestracji na stronie www.akklub.pl/rejestracja-tropemwilczym oraz wniesienie opłaty w wysokości 10,00 zł – bieg 1963 m, 20 zł – bieg 5 km. Bieg dla gimnazjalistów jest bezpłatny. Szczegóły zawarliśmy w regulaminie oraz formularzu rejestracyjnym.

Każdy uczestnik zakwalifikowany do biegów (300 osób zarejestrowanych elektronicznie, reprezentanci gimnazjów oraz wolontariusze) otrzymuje pakiet startowy a w nim: numer startowy, pamiątkową koszulkę, materiały o Żołnierzach Wyklętych, ciepły posiłek  oraz – po zakończeniu biegu – medal pamiątkowy.

Bieg rozpoczniemy o godzinie 12.00 na bulwarach jeziora Necko, przy amfiteatrze (ul Zarzecze).

Jeśli nie chcesz lub nie możesz biegać – przyjdź, by kibicować i zyskać informacje o żołnierzach polskiego podziemia antykomunistycznego walczących o wolność w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. Na ziemi augustowsko – suwalskiej toczyli tę walkę do jesieni 1954 r.

O inicjatywach towarzyszących biegowi i pełnym programie obchodów w Augustowie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych będziemy informować w kolejnych wpisach na tej stronie oraz na https://www.facebook.com/events/1974499666108584/.

Dołącz do nas – oddajmy wspólnie hołd Żołnierzom Niezłomnym – Wyklętym!

Przejdź do formularza rejestracyjnego.

Wpis dodano w kategoriach: Aktualności, Tropem Wilczym, Wydarzenia

Jedna myśl nt. „Pobiegnij „Tropem Wilczym” w Augustowie. Uruchamiamy rejestrację!

  1. Pingback: Kalendarz Biegowy 2016: Zapisz się i wystartuj! – Żyjesz.pl – o tym mówisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *