31 lipca 2023 | Danuta Kaszlej
Fotoreportaż Wojciecha Kaszleja z 1 Biegu Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej w Mikaszówce
 
Oto I Bieg Obławy Augustowskiej w hołdzie ofiarom sowieckiej zbrodni z lipca 1945 r. w obiektywie Wojciech Kaszlej Fotografia.
Danuta Kaszlej i Zbigniew Kaszlej dzielili się z uczestnikami wydarzenia wiedzą o największej zbrodni na Polakach po II wojnie światowej. Na cmentarzu w Mikaszówce opowiedzieli o ofiarach, których rodziny zadbały o symboliczne upamiętnienie swych bliskich, którzy dotąd nie mają prawdziwych grobów.
Rosja odmawia udostępnienia dokumentów, a Białoruś sprawdzenia miejsca w rejonie Giedzi koło Kalet, gdzie mogą znajdować się doły śmierci zamordowanych bez sądu przez sowiecki kontrwywiad SMIERSZ.
Dlatego tak ważne jest budowanie pamięci, by nie zabrakło Polaków upominających się o odnalezienie szczątków „Lipcowych”.
Uznanie dla ks. Andrzeja Borkowskiego, proboszcza Parafia św. Marii Magdaleny w Mikaszówce

Wojciech Kaszlej Fotografia dziękujemy za zdjęcia.

Podsumowując: Świetna atmosfera, organizatorzy i partnerzy motywowani „sercem” i w efekcie wyszło wydarzenie, gdzie najważniejsza była pamięć o Ofiarach Obławy Augustowskiej i Ich Rodzinach.
Wszyscy razem, rodzice, dzieci i dziadkowie, bez barw politycznych, światopoglądowych, sport z historią, czynem a nie słowem!
Kto nie był – niech naprawi ten błąd za rok 🙂

Danuta Kaszlej
Prezes Klubu Historycznego
im. Armii Krajowej w Augustowie
Wpis dodano w kategoriach: Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *