3 stycznia 2012 | Danuta Kaszlej
30. rocznica stanu wojennego – Komunikat nr 2
 

3 styczeń 2012 r.

Dnia 5 stycznia (czwartek) o godz. 8.55 będziecie mogli sprawdzić swoją wiedzę zdobytą poprzez portal www.13grudnia81.pl. Będzie to okazja do uzyskania indywidualnych ocen oraz stworzenia bloku punktów klasowych, które zaowocują ogólnym rankingiem dostępnym już 6 stycznia na stronie Klubu Historycznego www.akklub.pl. Oceny, jak i punkty dla klasy, możecie uzyskać też przynosząc spisane przez Was relacje za stanu wojennego.

Cztery klasy, które zdobędą najwięcej punktów, zostaną zaproszone do współtworzenia finału obchodów w naszej szkole 30. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Finał – 10 stycznia (wtorek)  polegać będzie na zorganizowaniu happeningów odnoszących się do  rzeczywistości stanu wojennego, przygotowanych wcześniej przez każdą z zakwalifikowanych klas. Aby zrozumieć ideę happeningu i poczuć klimat lat 80 – tych możecie dowiedzieć się czegoś o pomarańczowej alternatywie.

Nagrodą dla klasy, która wygra finał jest zaproszenie na koncert Lecha Makowieckiego w ramach jubileuszu 5 – lecia Klubu Historycznego im. Armii Krajowej w Augustowie.

Konspiracyjna Grupa
KOT

Podobne artykuły
13 grudnia – 31. rocznica wprowadzenia stanu wojen... Instytut Pamięci Narodowej w 31. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego organizuje kampanię społeczną upamiętniającą jego ofiary. W dniach 11-13 grudni...
30. rocznica stanu wojennego – Komunikat nr ... Obchody w II LO w Augustowie im. Polonii i Polaków na Świecie 30. rocznicy stanu wojennego – podsumowanie Miło mi poinformować, że 94 uczniów II LO w...
30. rocznica stanu wojennego – Komunikat nr ... 5 styczeń 2012r. Finał naszej akcji polegającej na zaznajomieniu uczniów II LO w Augustowie z realiami stanu wojennego, polegał będzie na przedstaw...
30. rocznica stanu wojennego – Komunikat nr ... 13 grudzień 2011 r. Gdybyście przenieśli się w czasie do mroźnego grudnia 1981 r., to tego dnia, trzydzieści lat temu, obudziłby Was komunikat o wpro...
30. rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego Prezes IPN dr Łukasz Kamiński, we wprowadzeniu do wystawy „586 dni stanu wojennego” napisał: „W sierpniu 1980 r. masowy protest robotników, wspierany...
Pogrzeb por. Jana Kuleszy Towarzyszyliśmy w ostatniej drodze por. Jana Kuleszy - żołnierza Armii Krajowej, udzielającego po wojnie wsparcia oddziałom antykomunistyczn...
Wpis dodano w kategoriach: 30. rocznica stanu wojennego, Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *